KLINIKA ENDOMETRIOZY

 

Jesteśmy zespołem pasjonatów: lekarzy, położnych, psychologów, rehabilitantów, naukowców, którym zależy by kobiety z endometriozą w ramach publicznej służby zdrowia znalazły nieodpłatną pomoc i wsparcie.

Można nas podzielić na dwa podzespoły – Kliniczny Oddział Ginekologii Onkologicznej i Prokreacyjnej – lekarzy, którzy operują, i do nich należą ginekolodzy onkolodzy, chirurdzy i urolodzy, a także położne oraz – Poradnia Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy – specjaliści, którzy wspierają pacjentki podczas indywidualnych konsultacji, i do nich należą ginekolog onkolog, endokrynolog, psycholog, dietetyk, rehabilitanci, specjalista od leczenia bólu, położne i naukowiec zajmujący się etiologią endometriozy.

Realizujemy projekty naukowe z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu, a także Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nawiązaliśmy również współpracę z Endometriose Zentrum in Dortmund, w Niemczech.

Pacjentki z endometriozą operujemy metodami małoinwazyjnymi, laparoskopowymi. Usuwamy zmiany chorobowe również w bardziej skomplikowanych lokalizacjach np. na jelitach czy w płucach. Mamy również doświadczenie w odtwarzaniu jajowodów, jeśli choroba przyczyniła się do ich destrukcji, a co jest niezwykle ważne przy staraniach o poczęcie.

Operujemy kobiety w różnym wieku, zawsze z dbałością o ich plany prokreacyjne, przy użyciu najlepszego sprzętu w świecie, a jakościowo staramy się to robić na poziomie ośrodków zwanych Centrami Doskonałości Endometriozy (ang. Center of Excellence of Endometriosis).

Zapisy do Poradni Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy odbywają się drogą e-mailową: endometrioza@4wsk.pl